úterý 10. května 2016

Ponožky od špičky na kruhovce

Už i já jsem tomu kouzlu propadla. při nahazování je to tak měkounké... ;)Zatím jsem tedy kousek za špičkou a několikrát jsem párala, než jsem byla spokojená, ale co mám hotové, mám vychytané a je to paráda.
Pokusím se napsat co jak. :)

NAHAZOVÁNÍ

KRÁTKÉ PONOŽKOVÉ je pracnější, protože jsou jehlice neohebné. Když nahazuju 12 a 12 očí, je to na zlomení jehlic nebo prstů a když si oka rozdělíte po šesti, máte pak co dělat, aby vám jehlice nevyklouzly z očí, a abyste je vůbec udržely.

Nahazování KRUHOVÉ, jde o mnoho líp, tím že mají jehlice lanko, lépe se přizpůsobí různému otáčení a navíc si nahodíte obě ponožky naráz.

KRUHOVÉ odpadá problém syndromu druhé ponožky. Prostě pletete obě naráz.

NAHAZUJU I PŘIDÁVÁM ÚPLNĚ STEJNĚ JAK NA KRUHOVÉ, TAK NA PONOŽKOVÝCH.

Pro jistotu odkaz s mým starým návodem. A na KRUHOVÉ se prostě nahodí rovnou obě ponožky.

JEDNO KLUBKO

U obou variant se dá plést z jednoho klubka.

KRÁTKÉ PONOŽKOVÉ Je to trochu jednodušší, příze se vám tolik nemotá a i když musíte párat, máte spočítané řady a není to tak pracné.

KRUHOVÉ

Pozor na přízi, je třeba si ji sem tam rozmotat a když musíte párat, tak buď celé ponožky, nebo pěkně řádek po řádku, aby se nestalo, že si na jedné ponožce upářete víc řádků, protože na kruhovkách normálně není třeba počítat řádky. Další problém nastává s vypáranou přízí. Je jí kus, půlka je z vnitřku klubka, takže dokud ji znovu nespletete, je to pěkná motanice. :)

POVOLENÁ KRAJOVÁ OKA

KRÁTKÉ PONOŽKOVÉ první a poslední krajová oka utáhnu co to jde.

KRUHOVÉ utahuju první dvě a poslední dvě oka na jehlicích.

Dál jsem zatím nedopletla, jsem zvědavá, jak mi půjde pata a klínek, snad se k tomu brzy dostanu a napíšu víc. Každopádně za mě dávám ponožkám na kruhových jehlicích velké ANO a jsem ráda, že jsem to zkusila. :)


Žádné komentáře:

Okomentovat