čtvrtek 18. dubna 2013

Pouzdro na mobil II.

Jak jsem slíbila, dodám sem návod na pouzdro na mobil. První bylo na knoflíček a ty další chci opatřit suchým zipem. Akorát že už jsem to zkoušela a asi se z toho zcvoknu. ;) Suchej zip se děsně blbě přišívá. Normální nit nejde vůbec použít, takže na druhej pokus zkusím režnou a šít budu jen v rožkách a jeden steh uprostřed čtverečku. Když to nepůjde, bude knoflíček a basta. ;)


Začátek jako u ponožek od špičky cca 14 a 14 očí na jehlicích 2,5. A pak už jen jeďte v kruhových řadách stále dál. Pleteme stále hladce.Popár řádcích to vypadá takhle : 


A po dalších takhle : )


A tady už je to skoro hotový:
Teď pozor, dva řádky před koncem, upleťte přední stranu (14 oček) střídavě 1 oko hladce, 1 oko obrace a to ve dvou řádcích. Je to proto, aby se vám pletenina po uzavření nekroutila. Navíc to vytvoří takovej pěknej zdobnej okraj. Popřípadě ty dvě řady upleťte obrace.
Po dopletení těchto dvou řad, uzavřete 16 ok řetízkem, tak aby vám z celkových 28 očí zbylo k pletení jen 12 očí. Uzavíráte 14 očí z přední strany a první a poslední oko ze zadní strany.
Dále pokračujeme v rovných řadách, jednu hladce, jednu obrace a krajová oka pleteme takto : poslední oko vždy uplést hladce, první oko nabrat jako u pletení hladce, ale neplést a neupletené přesunout na pravou jehlici.


Rovný řady pleteme dokud to nevypadá asi takhle : 


 A zase dvě poslední řady pleteme buď obrace, nebo 1 obrace, 1 hladce, jak se nám víc líbí.


No a teď už jen zbývá se poprat s tím suchým zipem. ;)

2 komentáře:

  1. pouzdro vypadá dost dobře, asi bych si na to bez předchozích zkušenosti netroufla, količ času ti to cca zabralo?

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj Álo, zabralo to max dvě hodinky. Upletený to bylo hned, je to ve finále "malinká" věcička. Horší bylo to přišívání suchýho zipu. ;)

    OdpovědětVymazat